Pozwalanie dziecku na wszystko – problemy wychowawcze czy już patologia

Pozwalanie dziecku na wszystko - problemy wychowawcze czy już patologia bezstresowe to
http://oczekujac.pl/wp-content/uploads/2014/10/tabela-wychowania.jpg – źródło

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym sposobem na wychowanie jest wychowanie bezstresowe. Jednak pomysłodawcy tego systemu nie pomyśleli, że wychowanie faktycznie bezstresowe nie polega na dawaniu dziecku wszystkiego i pozwalaniu mu na wszystko. To nie wychowanie tylko hodowla. Tak chowa się świnki, którym daje się wszystko, co one chcą a one rosną szczęśliwe. Według zwolenników bezstresowego wychowania, to doskonała metoda na szczęśliwe dziecko Jednak badania wykazują, że to wcale tak nie działa, a osoba wychowana bezstresowo rośnie na zwykłego przestępcę, ponieważ wolno jej wszystko i czuje się absolutnie bezkarna. Tymczasem prawdziwe bezstresowe wychowanie to nie dawanie dziecku wszystkiego, lecz troska o to, żeby nie miało dodatkowych niepotrzebnych stresów.

Pozwalanie dziecku na wszystko - problemy wychowawcze czy już patologia Pozwalamy dzieciom dosłownie
http://1.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/100/620×0/1005886-Jednym-z-najczestszych-bledow-wychowania-jest-niewlasciwa-komunikacja-w-relacji.jpg – źródło

Ok, ma zadania do domu, bo przecież chodzi na lekcję. Musi je zrobić, bo przecież musi się uczyć. Ale jeśli mimo szczerych chęci mu nie wyjdzie, to wychowaniem bezstresowym będzie niedopuszczenie, żeby za to nauczyciel znieważył go przy klasie, czy dał niesprawiedliwą karę. Niesprawiedliwa kara będzie taka, że z 3 winnych ukarany jest tyko jeden. Uczymy dziecko dobrego wychowania, dajemy mu dobry przykład i pilnujemy, żeby wpoił sobie go do codziennego zachowania. Wychowanie bezstresowe będzie wtedy, kiedy będziemy go uczyć tłumacząc, czemu tak ma być a nie poniżając przy tym.

Tymczasem obecnie rozumiane wychowanie bezstresowe to zwykła patologia. Pozwalamy dzieciom dosłownie na wszystko, ratując je z opresji, w które samo się wpakowało i nie ucząc go niczego dobrego.

Artykuł zawdzięczamy

Author: admin

Share This Post On